Zamyšlení

Studna lží

12. listopadu 2018 v 21:23 | V. Pain
Jednou jsem šel kolem studny. Říká se, že když do ni hodíte minci, splní se vám přání.

Čeho se bát

23. ledna 2018 v 18:50 | Vladimir Pain
Víte vy, čeho je třeba se bát?

Div světa

16. ledna 2017 v 12:09 | Vladimir Pain
Pyramidy! Zahrady Semiradiny! Maják na ostrově Faru! Divy světa. Dávno neexistující, tedy kromě pyramid, které ovšem stejně postavila mimozemská civilizace, nebo ne? Jsou posledním dochovaným segmentem čehosi, co by mělo být ódou na lidskou vytrvalost. Tendenci překonávat nemožné i sebe sama. Symbol uvědomění si lidské velikosti. Touha tuto velikost zachovat a předčít. Pyramidy zůstaly, po zbylých divech světa zůstal jen prach. Je potřeba se porozhlédnout po nové metě lidského důvtipu.

Kdybych měl křídla

16. ledna 2017 v 12:09 | Vladimir Pain
Kdybych tak měl křídla! Letěl bych jako pták. Vraťme se ale na zem. Tato výpověď je, na rozdíl od pořekadel, založená na holé fikci, tedy absolutní svobodě. Nedosažitelném horizontu, který se nepřibližuje, ať jdeme seberychleji. Čím rychleji jdeme, tím častěji zakopáváme. Ale pokud bychom měli křídla, zakopávali bychom?

Emo...co?

8. srpna 2015 v 16:22 | V. Pain
Emoce. Emoce, emoce, emoce, bouřlivé, neuchopitelné, stěží ovladatelné a obvykle nesmírně přestřelené. Emoce, radost z nového hrnku a smutek, když se rozbije. Radost, když si najdete kamaráda, smutek, když vás zradí a opět radost, když tomu sráči navždy a důkladně zničíte život. Emoce, tohle je asi tak nejlepší, co se k tomuhle dá říct.

Od středu ke kraji

6. srpna 2013 v 23:56 | V. Pain
Zdravím vás
V šotech skupiny Anonymous jsme stavěni před fakt, že se naše společnost blíží k nové totalitě. Ačkoli si cením snahy těchto lidí o varování mas před definitivním pozbytím svobody, musím říct, že je považuji za idealistické a neúplné. Není totiž pravdou, že bychom se blížili k nové totalitě. Není to bohužel pravda ani v nejmenším. Pravda je taková, že v ní již žijeme.
 
 

Reklama