Ostatní

Padlí

24. března 2017 v 5:57 | Vladimir Pain
Blíží se soumrak. Oranžový kotouč slunce pomalu zajíždí mezi ostré siluety výškových budov, prosklené stěny odráží záplavu nízkoenergetických fotonů a propujčuje ulicím omámený, spokojeně ospalý vzhled. Ulice jsou stále ještě plné lidí, ale to brzy pomine. Většina jich spěchá z práce. V rukou mají aktovky nebo igelitky, někteří mají na zádech batohy. Ti méně šťastní jdou na noční směnu, směřují opačným směrem a v obličejích je jim vidět všechna nespravedlnost našeho světa. A pak jsme tady my. My nesměřujeme nikam. Alespoň nám to všichni říkají.

Jablka

28. prosince 2015 v 22:46 | V. Pain
Bylo to v době mezi studiemi. Nechal jsem se zaměstnat na jedné farmě, produkující hlavní podíl jablek pro zdejší trhy. Tři čtvereční kilometry plantáže, na které rostly dva typy jabloní. Jedny plodily červené, druhé zelené jablka. Moje práce byla tedy sezonní a mým úkolem bylo sbírat jablka a nakládat je na auto. Zdálo by se, že jde o nudnou práci, která se nehodí, aby o ni bylo vyprávěno.

Zkouška ohněm

28. prosince 2015 v 21:35 | V. Pain
Smál jsem se. Smál jsem se, až jsem se za břicho popadal. Nešlo jinak, křečovité záškuby bránice byly bolestivé a tlačit oběma rukama na volná žebra byl jediný způsob, jak tuto bolest zmírnit. Smál jsem se. Protože jsem musel.

Brána

21. června 2013 v 23:53 | V. Pain
Kdysi dávno, v dobách temných, kdy ještě vlaky jezdily na elektřinu, žil muž. Ten muž nosíval kloubouk, boty se mu leskly jako víko rakve, pod kterým je vaše babička. A oči měl jako dvě orchideje. A ten jednou viděl dívku tančit.

Danteho návrat

3. května 2013 v 22:49 | V. Pain

Mnou vchází se do trýznivého města,mnou vchází se do věčné bolesti,mnou vchází se k těm, které Bůh věčně trestá.Mnou dal Pán průchod spravedlnosti,jsem z boží moci, dílem lásky jdete,jsem sklenuta nejvyšší moudrostí.Patřím k těm věcem, které v tomto světějsou od věků. A navždy potrvám.Zanechte vší naděje, kdo vstupujete

Sedm Miliard

3. května 2013 v 21:11 | V. Pain

V roce 1998 jsme se konečně rozhodli, že si založíme chov. Z peněz, které nám plynuly z poměrně slušně fungujících obchodů, a konečně i vydělané poctivou prací, jsme nakoupili dvanáct krásných prasat. Řekli nám, že jateční váha může být hodně přes dva metráky.

Pohádka sociopatům

3. května 2013 v 20:59 | V. Pain
Bylo nebylo,jedno kurva posrané království, kde byli všichni zmrdi.
 
 

Reklama