Fantasy/Scifi

Zlo v nás

17. května 2018 v 21:20 | V. Pain
"V každým dříme velký zlo" povídá Counter a zavdá si z panáku. Whisky do něj vklouzne jako had do díry. Vrásky ve sluncem a větrem ošlehané tváři se na chvíli narovnají, ohryzek poskočí. Counter je na pití závislý, všichni to ví, ale nikdo mu to nezazlívá.

Když já byl mladý

24. února 2018 v 17:04 | V. Pain
"Když já byl mladý" vyprávěl starý, vyschlý stařík, když poprvé upil vody, "to byla voda všude. A ne takováhle. Nebyla hořká a kyselá." Posluchači, kterými byl celý kmen, tedy patnáct osob, kteří našli úkryt v troskách předválečné cementárny, zatajili dech. Nikdo z nich nepamatoval dobu, kdy by vody bylo dost. Stařík znovu upil.

Bylo nás pět

29. prosince 2015 v 18:06 | V. Pain
"Počkej, přísahal si!" vykřikla televize do tmy obývacího pokoje. O mnoho hlubší hlas mu odpoví: "já vím". Já miluju tenhle film. Ale tuhle část ze všech nejvíc. Vždy se tak přiblble usmívám, když Arni stojí ve druhém patře té prosklené budovy, v rukou minigun a stříli po desítkách policajtů. Možná, že ho mám rád spíš kvůli tomu konci. Ten je skvělý. Na rozdíl od toho mého.

Nad propastí

28. prosince 2015 v 22:22 | V. Pain
Ne, není to sen. Ze sna se probudíte, když začne přituhovat. Proto máme rádi sny. Ve snech se může stát cokoli, ale vždy to dopadne dobře. Proberete se, doma, v bezpečí. Takže ne, tohle není sen.
 
 

Reklama